Written by 10:26 am Економіка

ДСНС не має повноважень зрізати замки на закритих укриттях, йшлося про рятувальників Київської служби порятунку – перший заступник глави МВС

Київ. 13 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Рятувальники ДСНС не мають законних підстав для зрізання замків на закритих укриттях, у повідомленні Київської адміністрації йшлося про повноваження на це рятувальників столичної служби порятунку, пояснює перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін.

"Відповідно до Кодексу цивільного захисту відповідальність за належну роботу об’єктів укриття несуть місцеві адміністрації. І в цьому випадку варто уточнити, що йшлося про рятувальників Київської служби порятунку, які, ймовірно, для таких дій мають відпрацьований алгоритм", – сказав перший заступник міністра у четвер в ефірі національного телемарафону, коментуючи інформацію Київської міської державної адміністрації про те, що рятувальники зрізатимуть замки на укриттях, якщо ті закриті.

У цьому контексті Єнін продовжив: "Щодо рятувальників підрозділів ДСНС, то вони не мають законних підстав для таких дій, а тому точно цим не займатимуться".

Водночас, як наголосив перший заступник міністра, громадяни, зі свого боку, мають право і мають повідомляти про закриті укриття, які вважаються діючими.

"Ми вживатимемо заходів, взаємодіятимемо з місцевими адміністраціями для забезпечення належного функціонування укриттів", – запевнив Єнін.

Загалом, за його словами, за останні сім місяців було зроблено багато для приведення об’єктів укриття у належний стан. "ДСНС, у свою чергу, надає всю можливу організаційну та інформаційну підтримку для того, щоб визнані діючими об’єкти укриття відповідали нормативним вимогам", – зазначив він.

Насамперед, як наголосив Єнін, це стосується об’єктів укриття у навчальних закладах.

Як повідомлялося з посиланням на Київську міську державну адміністрацію, рятувальники зрізатимуть замки з укриттів, якщо балансоутримувачі не відкриватимуть їх під час повітряної тривоги.

За інформацією КМДА, балансоутримувачі мають цілодобово забезпечувати доступ населення до укриттів цивільного захисту під час сигналів про повітряну загрозу. Якщо ж укриття залишатимуться закритими під час тривоги, рятувальники разом із поліцією зрізатимуть замки, щоб надати мешканцям доступ до захисних споруд.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close