Written by 10:02 am Економіка

Держпродспоживслужба виявила спалах сибірської виразки в Київській області

Київ. 19 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Головне управління Державної служби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів у Київській області під час бактеріального дослідження патологічного матеріалу кози в одному з господарств Київської області виявила збудник сибірки (Bacillus anthracis), повідомляється на сайті регіонального управління відомства у понеділок, 17 жовтня.

Регіональне відділення Служби уточнило, що 11 жовтня Державна надзвичайна протиепізоотична комісія за підсумками дослідження запровадила карантин щодо сибірки тварин, визначила радіус карантинної зони та затвердила відповідний план заходів щодо локалізації та ліквідації вогнища збудника.

Водночас відомство не уточнило точної дати та місце загибелі тварини, а також населені пункти, на які поширюються карантинні обмеження.

За даними ГУ Держпродспоживслужби у Київській області, ситуація перебуває під контролем відомства.

Він також нагадав, що сибірка – гостре небезпечне інфекційне захворювання всіх видів сільськогосподарських, домашніх і диких тварин, а також людей. Збудник захворювання особливо небезпечний своєю здатністю утворювати спору у разі потрапляння до ґрунту, який може зберігати протягом тривалого терміну життєздатність та патогенність. Ґрунт, заражений бацилами сибірки, тривалий час (70 і більше років) залишається збудником інфекції для сприйнятливих тварин або людини.

"Суб’єктам господарювання всіх форм власності рекомендуємо враховувати у своїй роботі факт оголошення карантину щодо сибірки в Київській області", – підсумувало регіональне управління Держпродспоживслужби.

(Visited 60 times, 1 visits today)
Close