Written by 4:03 pm Економіка

Держекоінспекція та Держгеокадастр спільно підраховуватимуть завдані РФ збитки

Київ. 25 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державна екологічна інспекція (ДЕІ) України підписала меморандум про співпрацю з Держслужбою з питань геодезії, картографії та кадастру для здійснення спільної фіксації завданої Росією шкоди довкіллю та землям країни.

Як повідомляється на сайті ДЕІ у вівторок, відповідний документ 25 жовтня підписали в. о. голови Держекоінспекції Ігор Зубович та в. о. голови Держгеокадастру Сергій Завадський.

Меморандум передбачає проведення відомствами спільних заходів щодо визначення шкоди, заподіяної земельному фонду країни внаслідок бойових дій та збройної агресії Росії проти України, а також обмін інформацією про стан земель та ґрунтів.

Відомства також почнуть обмінюватися такою галузевою інформацією:

– щодо забруднених та/або засмічених земель внаслідок збройної агресії РФ проти України, щодо фактів недодержання підприємствами, установами, організаціями всіх форм власності та громадянами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю;

– щодо розміщення, проєктування, будівництва та введення в дію об’єктів, що негативно впливають або можуть вплинути на стан земель;

– щодо невиконання комплексу необхідних заходів, пов’язаних із захистом земель від ерозії, селів, підтоплення, заболочування, вторинного засолення, переосушення, ущільнення, псування, забруднення, засмічення відходами тощо.

Крім того, у рамках меморандуму планується створення правової основи для співпраці у сферах охорони довкілля, картографічної діяльності та землеустрою загалом, а також посилення комунікації з іншими держустановами, організаціями та громадськістю.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close