Written by 2:10 pm Економіка

Держекоінспекція нарахувала майже 3,5 млрд грн збитків навколишньому середовищу на деокупованих від РФ територіях Харківської області

Київ. 18 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Інспектори Державної екологічної інспекції (ДЕІ) за період з 20 вересня до 15 жовтня 2022 року обстежили 26 об’єктів на деокупованих від російських військ територіях Харківської області, де зафіксували численні факти порушення окупантами вимог природоохоронного законодавства України.

Як повідомляється на фейсбук-сторінці відомства у вівторок, сумарні розраховані збитки навколишньому середовищу деокупованих територій становили 3,49 млрд грн.

Інспектори на деокупованих територіях зафіксували засмічення земельних ділянок пластиком, деревиною, чорними та кольоровими металами, склом, папером, цеглою, шифером, бетоном на загальній площі понад 55,72 тис. кв. м, внаслідок чого навколишньому середовищу завдано збитків на суму понад 3,2 млрд грн.

ДЕІ уточнило, що через постійні обстріли російських військ було зруйновано греблю Оскольського водосховища, внаслідок чого рівень води у водоймі впав до критичного. Це призвело до знищення біологічної активності в акваторії водосховища та масового моря водних живих ресурсів. Сума завданих збитків становила понад 287,3 млн грн.

Крім того, виявлено сліди пожеж та попелища на території Андріївського лісництва площею 18,55 га. Як результат, за неорганізований викид забруднювальних речовин в атмосферне повітря на території лісового фонду Андріївського лісництва ДП "Ізюмський лісгосп" розраховано збитків на суму понад 6 млн грн.

"На жаль, це далеко не весь перелік пошкоджених об’єктів, наразі обстеження тривають", – констатувало відомство у повідомленні.

https://www.facebook.com/deiukr/posts/pfbid0Mmd1pxdjQjXfwGpqAMLtzaRsxEqsJEsqSwGhUgjezz1TYcZpQBuJHNjMmHpCYaM3l

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close