Written by 8:03 am Економіка

Дедалі більше українців переконані, що РФ не застосує ядерну зброю – соцопитування "Рейтингу"

Київ. 25 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Дві третіх опитаних українців не вірять, що Росія може застосувати ядерну зброю проти України, ще більше не вірять у можливість ядерного удару по країнах НАТО, свідчать результати соціологічного опитування "Ставлення українців до іноземних країн", проведеного соціологічною групою "Рейтинг" 8-9 жовтня.

Лише 2% опитаних однозначно ствердно відповіли на запитання, чи вважають вони, що РФ може застосувати ядерну зброю по Україні, 24% відповіли "скоріше так", 47% "скоріше ні" та 18% – "однозначно ні".

На запитання, чи застосує РФ ядерну зброю по країнах НАТО, 2% відповіли "однозначно так", 9% "скоріше так", 34% "скоріше ні" та 50% – "однозначно ні".

Водночас порівняно з опитуванням у квітні серед українців суттєво зросла впевненість у тому, що РФ не завдасть ядерного удару по Україні та НАТО. Тоді в ударі РФ по Україні були переконані 4% респондентів, "скоріше так" відповідали 37% опитаних, "скоріше ні" 40% і "однозначно ні" 12%. В ударі по країнах НАТО у квітні були переконані 3% опитаних, "скоріше так" відповідали 20%, "скоріше ні" 44%, "однозначно ні" 27%.

До того, порівняно з початком березня, частка переконаних у застосуванні РФ ядерної зброї зростала.

Під час дослідження методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонне інтерв’ю з використанням комп’ютера) було опитано 1000 респондентів віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв’язок. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше ніж 3,1%.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close