Written by 8:07 am Економіка

ДБР підозрює ексчиновника КМДА у незаконній передачі права власності на держмайно профспілкам на мільярди гривень

Київ. 23 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державне бюро розслідувань повідомило про підозру колишньому начальнику Головного управління майном Київської міської державної адміністрації, який незаконно передав право власності на державне майно профспілкам.

"Спільно з працівниками СБУ задокументовано, що починаючи з 1992 року і по теперішній час посадовці Федерації професійних спілок України та підконтрольних Федерації приватних акціонерних товариств, за попередньою змовою групою осіб, незаконно оформлювали право власності на державне майно, а потім відчужували курортно-оздоровчі, спортивні, туристичні та інші державні комплекси. Чиновник КДМА всупереч вимогам законодавства видавав накази з оформлення права власності на майнові комплекси та об’єкти нерухомості", – повідомляє пресслужба ДБР.

Зазначається, що загальна сума на момент скоєння злочинів сягала понад 300 мільйонів гривень, а наразі вартість цих об’єктів у десятки разів більша і сягає мільярдів гривень.

Зокрема, підозрюваний незаконно передав право власності на будинок Профспілок на Майдані Незалежності, будинок площею 3 тис. 720 кв. м на вулиці Хрещатик, виробничо-адміністративний будинок на вулиці Шота Руставелі у Києві, готельний комплекс "Турист", майновий комплекс загальною площею 3 тис. 338 кв. м на вулиці Трутенка, відділення санаторію ім. 1-го Травня, курорт Пуща-Водиця, майновий комплекс на вулиці Гамарника площею 3 тис. 988 кв. м тощо.

Чиновнику повідомлено про підозру за фактом зловживання своїм службовим становищем на користь інших юридичних осіб, використання посадовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Санкція статті передбачає покарання до 6 років позбавлення волі.

Об’єкти, що фігурують у кримінальному провадженні, передані в управління АРМА. Загальна кількість переданих об’єктів, які були у використанні профспілок, вже становить понад 230.

Досудове розслідування продовжується.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close