Written by 2:04 pm Економіка

Coca-Cola у III кв. збільшила чистий прибуток на 14%, покращила прогноз на рік

Атланта. 25 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Американська Coca-Cola Co., найбільший у світі виробник безалкогольних напоїв, у третьому кварталі цього року збільшила чистий прибуток на 14% порівняно з аналогічним періодом минулого року та підвищила прогноз на поточний рік.

Як повідомляється в пресрелізі компанії, чистий прибуток у липні-вересні становив $2,825 млрд, або 65 центів у розрахунку на акцію, порівняно з $2,471 млрд, або 57 центами на акцію, отриманими за аналогічний період минулого року. Прибуток без урахування разових факторів підвищився на 7% – до 69 центів на акцію.

Виторг зріс на 10,2% і досяг $11,063 млрд. Органічний ріст становив 16%.

Аналітики, яких опитало FactSet, у середньому оцінювали скоригований прибуток компанії на рівні 64 центів на акцію за виторгу $10,52 млрд.

Виторг Coca-Cola у Північній Америці минулого кварталу піднявся на 21%, у регіоні EMEA (Європа, Близький Схід, Африка) – на 4%, у Латинській Америці – на 12%, в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні – на 4%.

Обсяг продажу у натуральному вираженні зріс на 4% у річному вираженні. Зокрема реалізація газованих напоїв збільшилася на 3%, переважно за рахунок Індії, Мексики та Китаю. Продаж соків, молочних напоїв та напоїв на рослинній основі не змінився, води, спортивних напоїв, кави та чаю підвищився на 7%.

Рентабельність операційного прибутку опустилася до 27,9% порівняно з 28,9% у третьому кварталі 2021 року.

Coca-Cola очікує, що скоригований прибуток у розрахунку на акцію за підсумками 2022 року зросте на 6-7%, тоді як раніше очікувалося зростання на 5-6%. Також компанія передбачає органічне зростання виторгу на 14-15% проти раніше оголошених 12-13%.

Призупинення операцій у Росії негативно вплине на скоригований прибуток цього року в розмірі близько 3 центів на акцію, а також знизить обсяг продажу в натуральному вираженні приблизно на 1%, виторгу та операційний прибуток – на 1%, повідомляється у звітності компанії.

Котирування акцій Coca-Cola під час попередніх торгів у вівторок піднімаються на 2,9%. Капіталізація компанії з початку поточного року скоротилася на 2,8% (до 242 млрд дол.), при цьому фондовий індекс Dow Jones Industrial Average втратив 13,3% за цей період.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close