Written by 2:49 pm Політика

Частина клієнтів Glencore відмовляється від російського нікелю – Bloomberg

Київ. 21 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Частина клієнтів найбільшого сировинного трейдера Glencore відмовляється купувати російський нікель, тоді як інші, зокрема європейські, як і раніше, готові це робити, заявив, як повідомляє Bloomberg, голова відділу маркетингу нікелю Glencore Джейсон Клюк на конференції з гірничодобувної промисловості Financial Times.

Для деяких клієнтів неросійське походження металу є одним із обов’язкових критеріїв, зазначив Клюк. За його словами, інші покупці продовжують брати російський метал, і неоднозначне ставлення до нікелю аналогічне реакції споживачів на інших сировинних ринках.

Лондонська біржа металів (LME) у жовтні запитала учасників ринку щодо можливості заборони постачання російських металів. Біржа констатувала, що якщо до 2022 року споживачі були готові приймати постачання російських металів зі складів LME, то зараз дедалі більше споживачів може висловити небажання їх купувати. Учасники ринку до кінця місяця можуть вибрати: чи залишити ситуацію як є, запровадити обмеження на обсяги постачання або призупинити постачання російських металів на склади біржі.

Частка російського виробника нікелю ГМК "Норнікель" на світовому ринку високосортного нікелю, що використовується переважно в акумуляторах, становить 17%.

(Visited 5 times, 1 visits today)
Close