Written by 2:39 pm Політика

Богуслаєв має громадянство РФ – ЗМІ

Київ. 24 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Президент корпорації "Мотор Січ" В’ячеслав Богуслаєв, якого Служба безпеки України затримала 22 жовтня за підозрою в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору, має російське громадянство з 2000 року, свідчать документи, які є в розпорядженні журналістів програми "Схеми" на "Радіо Свобода".

"Згідно з витягом з системи АС "Роспаспорт"… дата отримання паспорта громадянина Російської Федерації – 18 жовтня 2000 року. В’ячеслав Богуслаєв також має індивідуальний податковий номер платника податків в Росії, прив’язаний до його паспорта громадянина РФ. Це підтверджується через сайт російської Податкової служби. Перевірка номера паспорта у реєстрі Головного управління з питань міграції Міністерства внутрішніх справ РФ підтвердила, що номер паспорта не перебуває у переліку недійсних", – пише видання у понеділок.

З 2000 року Богуслаєв чотири рази обирався народним депутатом України та був членом комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони, що передбачало отримання доступу до державної таємниці.

У виданні зазначають, що поки що журналістам не вдалося зв’язатися з представником Богуслаєва для отримання коментаря щодо російського громадянства. Директор зі зв’язків із громадськістю АТ "Мотор Січ" Руслан Пидорич у коментарі журналістам на запитання про російське громадянство Богуслаєва зазначив, що йому про це нічого невідомо і він "вперше про це чує".

Як повідомлялося, співробітники СБУ затримали Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності АТ "Мотор Січ". Підозрюваним оголосили про підозру за ст.111-1 (колабораційна діяльність) та ст.111-2 (пособництво державі-агресору) Кримінального кодексу України.

У СБУ зазначили, що затримання відбулося в рамках кримінального провадження щодо незаконного постачання з боку "Мотор-Січі" товарів військового призначення для російської штурмової авіації.

"Зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва і ремонту російських ударних вертольотів типу Мі-8АМТШ-ВН "Сапсан", КА-52 "Алігатор", Мі-28Н "Нічний мисливець", – йдеться в повідомленні.

Встановлено, що відповідні зразки армійської авіації загарбники масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну.

В’ячеслав Богуслаєв, президент АТ "Мотор Січ" – одного з найбільших в Європі підприємств з виробництва авіадвигунів. До продажу контрольного пакету акцій китайській компанії Skyrizon, яка заморожена судом, був найбільшим акціонером підприємства.

Народився в 1938 році, в 1966 році закінчив Запорізький машинобудівний інститут за спеціальністю "авіаційні двигуни", з 1973 року – директор Волочиського машинобудівного заводу, з 1988 року – генеральний директор Запорізького ВО "Моторобудівник".

Богуслаєв очолив "Мотор Січ" у 1991 році. З 1994 року – голова правління та гендиректор ВАТ "Мотор Січ".

З 2006 року народний депутат України V-VIII скликань, а з 2019 року президент АТ "Мотор Січ" та генеральний конструктор зі створення та модернізації вертолітної техніки.

Джерело: https://www.radiosvoboda.org/a/news-skhemy-bohuslayev-pasport-rf/32098192.html

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close