Written by 11:48 am Політика

Більшість одеситів підтримали ідею демонтажу пам'ятника Катерині II

Київ. 5 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Завершена процедура підбиття підсумків голосування щодо долі пам’ятника засновникам Одеси (Катерині II), яке проходило на платформі "Соціально активний громадянин", більшість одеситів підтримала ідею демонтажу пам’ятника з Катерининської площі, повідомила пресслужба Одеської міської ради.

Наступний крок – винесення питання на найближчу сесію міської ради

Електронне голосування проходило на платформі "Соціально-активний громадянин" з 20 вересня до 20 жовтня. До цього моменту перевірялися профілі користувачів.

Більшість одеситів, які проголосували – 3914 – підтримали ідею демонтажу пам’ятника з Катерининської площі. Хоча з них 1014 голосів заблоковані, цей варіант з усіх запропонованих все одно отримав першість, повідомляють одеські ЗМІ.

Остаточно питання про долю пам’ятника буде вирішено на засіданні міської ради 30 листопада.

На підсумки голосування відреагував у соцмережах і мер Одеси Геннадій Труханов: "Переконаний, що результати вільного голосування на платформі соціально активний громадянин будуть враховані депутатами міської ради, за якими залишається ухвалення остаточного рішення. Особисто я буду голосувати "за" демонтаж пам’ятника і перенесення його в парк Імперського і Радянського минулого, про ідею створення якого я розповідав кілька місяців тому. Найближчим часом в цьому питанні буде поставлено остаточну крапку – в рамках загальноприйнятих демократичних норм і чинного українського законодавства" , – написав мер.

Як повідомляють ЗМІ, попереднє голосування за демонтаж Катерини II і перенесення її в музей відбулося в Одеській міській раді 28 вересня. Тоді міськрада провалила голосування- рішення підтримали тільки 17 депутатів із 64.

Прихильники демонтажу пам’ятника не раз розмальовували його п’єдестал звинуваченнями на адресу російської імператриці.

Джерела: https://t.me/odesacityofficial/12317

https://izbirkom.org.ua/news/obshchestvo-19/2022/golosuvatimu-za-demontazh-mer-odesi-prokomentuvav-ostatochni-rezultati-golosuvannya-shodo-katerini-ii/

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close