Written by 1:39 pm Політика

Аукціонний дім Christie's розраховує виручити $ 1 млрд за колекцію співзасновника Microsoft

Київ. 5 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Наступного тижня на торги буде виставлена приватна колекція покійного співзасновника Microsoft Пола Аллена; за лоти, як очікується, вдасться отримати рекордні $1 млрд, повідомляє The Guardian.

У колекції понад 150 експонатів, зокрема робота Жоржа Сера "Натурниці", картина "Гора Сент-Віктуар" Поля Сезанна. Планується, що роботи можуть бути продані більше ніж за $100 млн кожна. "Березовий ліс" Густава Клімта, як очікується, буде проданий за $90 млн.

Серед лотів також картини Боттічеллі, Ренуара, Девіда Хокні, Роя Ліхтенштейна, Френсіса Бекона, Люсьєна Фрейда, Вільяма Тернера.

Пол Аллен особисто відбирав усі роботи, на відміну від багатьох мільярдерів, які формують свої колекції мистецтва руками найнятих експертів.

Christie’s розраховує, що продаж колекції Аллена поб’є травневий рекорд ($922 млн) продажу колекції мистецтва девелопера-мільярдера Гаррі Маклоу, який був змушений виставити шедеври на аукціон під час розлучення.

Виручені кошти підуть на благодійність, що було обумовлено ще самим Алленом. Він помер у 2018 році у віці 65 років від раку (Неходжкінська лімфома).

У 2010 році, коли Аллен зайняв 37-й рядок у списку найбагатших людей світу зі статком в $13,5 млрд, він пообіцяв пожертвувати більшу частину цих грошей на благодійність.

Благодійний фонд Аллена в основному функціонує на східному узбережжі США, оскільки він сам народився в Сіетлі, і займається допомогою незаможним художникам-початківцям. Крім того, протягом життя мільярдер пожертвував понад $2,5 млрд на вивчення і захист навколишнього середовища, фінансуючи, зокрема, проєкти із захисту перебувають під загрозою видів і з дослідження океану.

У 1975 році він заснував корпорацію Microsoft разом зі своїм шкільним другом Біллом Гейтсом.

(Visited 4 times, 1 visits today)
Close