Written by 2:03 pm Економіка

Антиіранські санкції ЄС опубліковано в Офіційному журналі, вони вже набули чинності

(оновлена)

Брюссель. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – В Офіційному журналі Європейського союзу оприлюднено санкції щодо Ірану, затверджені Радою раніше цього ж дня за письмовою процедурою через постачання Росії безпілотників, які використовуються у її війні проти України.

"Сьогодні Рада додала трьох іранських фізичних осіб та одну іранську юридичну особу до списку осіб, щодо яких застосовуються обмежувальні заходи за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Це пов’язано з їхньою роллю у розробці та постачанні безпілотних літальних апаратів (БПЛА), які Росія використовує у війні проти України", – йдеться у пресрелізі Ради, поширеному в четвер у Брюсселі.

У Раді зазначили, що сьогоднішнє рішення є "сигналом рішучості ЄС швидко та рішуче відреагувати на дії Ірану на підтримку російської агресії проти України". "ЄС засуджує доставку іранських безпілотників до Росії та їхнє смертоносне використання в агресивній війні проти України. ЄС продовжить реагувати на всі дії, які підтримують російську агресію", – наголошується у повідомленні.

У Раді деталізували, що активи осіб, включених до списку, підлягають заморожуванню, а громадянам та компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. На фізичні особи додатково поширюється заборона на поїздки, яка не дозволяє їм в’їжджати або перетинати території ЄС транзитом.

Рада також повідомила про свій намір запровадити обмежувальні заходи щодо ще двох фізичних та двох юридичних осіб на тих самих підставах.

Відповідні правові акти, зокрема імена перелічених фізичних та юридичних осіб, опубліковано в Офіційному журналі ЄС.

Санкції введено стосовно Шахед Авіейшн Індастріз, компанію, відповідальну за проєктування та розробку іранського БЛА "Шахед", начальника штабу Збройних сил Ірану генерал-майора Мохаммада Хоссейна Багері, командувача Аерокосмічним корпусом гвардії ісламської революції Саєда Агаджані, та Ходжатола Горєїші, який відповідає за логістику в іранському міністерстві оборони.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close