Written by 12:02 pm Економіка

Європарламент схвалив мандат на переговори з Радою про невизнання російських закордонних паспортів для поїздок до ЄС мешканцям окупованих територій України та Грузії

Брюссель. 20 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Європейський парламент погодився на переговори із Європейською Радою щодо законодавчої пропозиції не визнавати російські проїзні документи, видані мешканцям окупованих в Україні та Грузії територій, ні для видачі віз, ні для перетину зовнішніх кордонів ЄС.

Відповідний мандат 540 голосами за, шістьма – проти, 36 – утрималися, Європейський парламент затвердив у четвер на пленарному засіданні в Страсбурзі, повідомляє пресслужба ЄП.

"Депутати Європарламенту зазначають, що анексія Росією Криму та Севастополя, Донецька, Луганська, Херсона та Запоріжжя в Україні є незаконною, і що ЄС засудив рішення Росії визнати незалежність так званих самопроголошених регіонів Абхазії та Південної Осетії у Грузії. Тому держави-члени ЄС та союзники по Європейському економічному простору більше не повинні приймати проїзні документи, видані Росією у цих регіонах", – наголошується у повідомленні.

Згідно з пропозицією, Комісія має проконсультуватися з країнами-членами ЄС та скласти список російських проїзних документів, які не слід приймати у майбутньому. Тепер парламент та Рада обговорять остаточну форму акта. Після прийняття обома інституціями та публікації в Офіційному журналі ЄС він набуде чинності наступного дня після публікації.

Як повідомлялося раніше, 12 жовтня Європейська Рада погодила переговорний мандат на переговори з Європарламентом про неприйняття російських проїзних документів, виданих мешканцям окупованих в Україні та Грузії територій.

(Visited 1 times, 1 visits today)
Close