Written by 10:27 am Економіка

ЄС розпочав процедуру, результатом якої стане невизнання російських закордонних паспортів, виданих жителям окупованих територій України та Грузії

Брюссель. 12 жовтня. ІНТЕРФАКАС-УКРАЇНА – Європейська рада погодила переговорний мандат про неприйняття російських проїзних документів, виданих жителям окупованих в Україні та Грузії територій.

"Посли ЄС сьогодні погодили мандат на переговори з Європарламентом щодо рішення про неприйняття російських проїзних документів, виданих в Україні та Грузії", – повідомляє пресслужба Євроради.

У Єврораді зазначили, що це рішення є відповіддю на неспровоковану та необґрунтовану військову агресію Росії проти України та практику Росії щодо видачі російських закордонних паспортів жителям окупованих регіонів, що також стосується визнаних Росією незалежними грузинських територій Абхазії та Південної Осетії у 2008 році.

"Російські проїзні документи, видані особам, які проживають в окупованих Росією регіонах України або на окупованих територіях Грузії, не будуть приймати як дійсні проїзні документи для отримання візи або перетину кордонів Шенгенської зони", – пояснюють у Єврораді.

Коментуючи рішення, міністр внутрішніх справ головуючої в ЄС Чехії Віт Ракушан сказав: "Своєю незаконною анексією українських регіонів Росія вкотре продемонструвала кричущу зневагу започаткованих правил міжнародного порядку. Ми ніколи не визнаємо порушення основних прав України та Грузії на незалежність, суверенітет і територіальну цілісність. ЄС єдиний і рішуче підтримує обидві країни та їх народи".

У Єврораді нагадали, що російські проїзні документи, видані в цих регіонах, уже не визнають або перебувають у процесі невизнання державами-членами ЄС, і нинішнє рішення спрямоване на встановлення загального підходу, забезпечення належного функціонування зовнішнього кордону та спільної візової політики, а також гарантування безпеки держав-членів ЄС

Наступним кроком стануть переговори із Європейським парламентом.

(Visited 2 times, 1 visits today)
Close